אטמי אוזניים נגד רעש

בחירת מיגון שמיעה נכון

אם אתה חשוף לרעש בלתי נמנע בעבודה או בבית, ייתכן שאתה תוהה איזו הגנה לשמיעה תעזור להפחית את הצליל המגיע לאוזניים שלך תוך הרגשה נוחה וקלה לשימוש.

ציוד שיכול להגן על השמיעה שלך

מגיני אוזניים – אטמי אוזניים, אטמי אוזניים וכובעי תעלה – מגנים על האוזניים שלך מפני רעש חזק על ידי הפחתת רמת הקול שמגיע לאוזניים. אם אתה חשוף לרעש בלתי נמנע, עליך להשתמש באטמי אוזניים נגד רעש.

אטמי אוזניים חד פעמיים

המונח המשמש לתיאור המידה שבה מגיני אוזניים מפחיתים את הקול הוא הנחתה. הנחתה נמדדת בדציבלים (dB) או נתון אחד מפושט של הפחתת רמת רעש (SNR). לדוגמה, רוב אטמי האוזניים הסטנדרטיים בתעשייה נושאים SNR של בין 25 ל-32dB.

מתי כדאי להשתמש באטמי אוזניים נגד רעש

אתה צריך להשתמש בהגנה על שמיעה כאשר אתה חשוף לרעש:

  • בעבודה
  • כשאתה מאזין למוזיקה
  • אם אתה עוסק בספורט רועש או תחביבים, כגון ספורט מוטורי ואירועים, עיבוד עץ וספורט אקדח.

איך מגני אוזניים עובדים

מגני האוזניים שתבחרו צריכים לספק הנחתה מספקת כדי להגן על השמיעה שלכם. בדרך כלל, האריזה תציג את רמת ההנחתה שהם מספקים עבור תדרים שונים [1]. רובם נותנים הגנה גדולה יותר בתדרים גבוהים שעלולים להזיק (4-8kHz). אבל זכור שבמצבים אמיתיים, ההנחתה כנראה נמוכה מהמצוין, מכיוון שהם נבחנו בנסיבות אידיאליות באמצעות מגנים חדשים לגמרי שמתאימים היטב.

אולי תרצה לקרוא את המדריך שלנו בנושא בדיקת אחוזי לקות שמיעה כאן.

כמה נוחים מגני אוזניים?

אטמי אוזניים נגד רעש הם כנראה הטובים ביותר לשימוש ארוך טווח, אבל אם רמות הרעש גבוהות, תצטרך ללבוש אטמי אוזניים בעלי הנחתה גבוהה. קל יותר להרכיב ולהוריד אטמי אוזניים וכובעי תעלה, ולכן הם נוחים יותר אם אתה חשוף לרעש מדי פעם. לרמות רעש גבוהות מאוד, ניתן להרכיב אטמי אוזניים ואטמי אוזניים יחד. זה בדרך כלל מספק הגנה נוספת של 10 עד 15dB מאשר אם משתמשים באחד מהם לבד.

החלטה באיזה סוג אטמי אוזניים לבחור

כדי לוודא שאטמי אוזניים נותנים לך מספיק הגנה, בחר באלה עם נתון SNR של לפחות 20dB. יש לוודא כי אטמי האוזניים מיועדים להגנה על שמיעה. אטמי אוזניים רבים הנמכרים על ידי בתי מרקחת וחנויות ספורט מיועדים לשחייה, או להפחתת רעשי רקע מעצבנים, ואינם מגנים ביעילות מפני רמות רעש מזיקות.

אטמי אוזניים לשימוש חוזר

אטמי אוזניים חד פעמיים

אטמי אוזניים חד פעמיים צריכים להיות רכים ולהתאים בנוחות לאוזן. הם עשויים בדרך כלל מקצף, ציפוי מינרלי או סיליקון רך. את רוב אטמי האוזניים החד-פעמיים יש לגלגל בין האצבעות, להחדיר לאוזן ולהחזיק במקומם עד שהם מתרחבים כדי למלא ולאטום את תעלת האוזן. צמר גפן רגיל אינו מומלץ למטרה זו.

אטמי אוזניים לשימוש חוזר

אטמי אוזניים לשימוש חוזר עשויים מקצף, פלסטיק רך או גומי. ניתן לכבס אותם ולהשתמש בהם שוב. אטמי אוזניים מעוצבים מראש וניתנים לשימוש חוזר הם עמידים מאוד ואין צורך לגלגל אותם כדי להיכנס לאוזן. אבל אולי הם לא מתאימים כמו אטמי אוזניים בהתאמה אישית וסביר להניח שהם לא יעניקו כל כך הרבה הגנה.

אטמי אוזניים לענף ההסעדה

אם אתם עובדים בענף ההסעדה, תוכלו להשיג אטמי אוזניים שניתן לזהות באמצעות גלאי מתכות אם הם נופלים למזון.

אטמי אוזניים בהזמנה אישית

ניתן גם ליצור אטמי אוזניים בהתאמה אישית כדי לתת התאמה טובה יותר לתעלת האוזן שלך. הם נוטים להיות יקרים, אבל עם ההתאמה הטובה יותר הם צריכים להחליש את הרעש בצורה יעילה יותר ולהיות נוחים יותר. הם עשויים להחזיק מעמד מספר שנים ולכן עשויים להיות זולים יותר מאשר אטמי אוזניים חד פעמיים לשימוש קבוע ולטווח ארוך.

אטמי אוזניים של מוזיקאים

לאטמי אוזניים של מוזיקאים יש פילטרים אקוסטיים להפחתת רעש בגובה גובה מסוים בכמויות הנדרשות, כך שמוזיקה נשמעת ברמות רגילות אך בטוחות. המשמעות היא שאטמי האוזניים מגנים מפני ההשפעות המזיקות של צלילים חזקים, אך שומרים על איכות הצליל.

אטמי אוזניים של יורים

ניתן להשיג אטמי אוזניים המגנים מפני רעשי נפץ פתאומיים כגון יריות. אלו מאפשרים שמיעה תקינה ברמות שאינן מזיקות, אך מחלישות את כל הצלילים בעוצמה גבוהה לרמה בטוחה. חלקם אלקטרוניים, בעוד שאחרים מכילים סוגים מיוחדים של חומרים או מסננים.

אוזניים

אטמי אוזניים, או מגיני אוזניים, נראים כמו אוזניות גדולות. כוסות קשות משתלבות על האוזן שלך ואטומות לראשך עם כריות רכות על השוליים שלהן. דגמים סטנדרטיים מספקים דרגת הגנה דומה לאטמי אוזניים סטנדרטיים אך ניתן להשיג אטמי אוזניים המעניקים רמות הנחתה גבוהות יותר. כמה מחממי אוזניים נועדו לספק הנחתה דומה בכל התדרים, ולאפשר לך לשמוע דיבור ואזעקות בצורה ברורה יותר ובכך לעזור כמכשירי שמיעה.

אוזניים

כמו כן, ניתן להשיג אטמי אוזניים עם סרטי ראש מתקפלים, אותם ניתן לסחוב או לאחסן ביתר קלות, ואטמי אוזניים עם רצועות צוואר, שניתן לענוד אותם עם מגני פנים או קסדות. אפשר גם להשיג אטמי אוזניים שמתחברים לקסדה, ולא לסרט ראש. חלק מהאוזניים מופעלים רק כאשר יש רעש חזק. אלה בדרך כלל אלקטרוניים ופועלים באופן דומה לאטמי אוזניים של היורים. אטמי אוזניים זמינים גם עם מערכות רדיו או שמע מובנות לתקשורת.

מכסי תעלה

כובעי תעלה מחוברים לרצועת ראש או רצועת סנטר, אותם ניתן לשאת על צווארך ולהניח על האוזניים שלך כאשר אתה צריך אותם. מכסי תעלה שימושיים לרעש שבא והולך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים קשורים

אפליקציות למכשירי שמיעה

בעולם הטכנולוגי של היום, יישומים ניידים חוללו מהפכה בהיבטים רבים של חיינו. תחום כזה שבו האפליקציות הללו משפיעות באופן משמעותי הוא בתחום סיוע השמיעה. אפליקציות

קרא עוד »
דילוג לתוכן